Idea

Z Obidowej na Turbacz

Zima, doskonały czas na zmotywowanie sportowego ducha rywalizacji wśród fascynatów narciarstwa biegowego. Turbacz XC – Uphill Obidowa Turbacz to zawody sportowe w biegu na nartach stylem klasycznym. Projekt realizowany będzie w tym roku po raz trzeci. Start w Obidowej, cel – na Turbacz. 11 kilometrowa trasa daje możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania i sprawdzenia się w pozytywnym duchu rywalizacji sportowej. To jedyny taki wyścig w Polsce z metą usytuowaną 1310 m n.p.m. czyli na szczycie Turbacza.

Celem projektu jest propagowanie narciarstwa biegowego, zwłaszcza stylu klasycznego. Aktywne spędzanie czasu wolnego i jednoczesne promowanie walorów regionu to podstawowe wartości motywujące nas do realizacji projektu.

Impreza organizowana w tym roku po drugi będzie cyklicznym wydarzeniem, rozgrywającym się na trasie z Obidowej na Turbacz.

Liczymy, że zainteresowanie ze strony uczestników pozwoli nam rozbudowywać projekt i spełniać tym samym oczekiwania miłośników sportu!

Inicjatorem projektu jest Klub Sportowy Obidowiec Obidowa we współpracy z Tatra Holding, Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski.