Śladami Olimpijczyków

Klasyfikacja sezonowa 2022/2023

Pierwsza w kraju klasyfikacja sezonowa. Połączenie świetnej zabawy, rywalizacji, aktywności fizycznej i dokonała możliwość sprawdzenia się z takimi biegaczami jak Justyna Kowalczyk czy Krystyna Guzik. Wskakuj na listę startową i biegaj po trasie Śladami Olimpijczyków tyle ile chcesz! Trenuj, podziwiaj bajeczne panoramy Tatr, wpinaj się po tabeli wyników i zawalcz o Puchar Zdobywców Turbacza. Startować można w kategoriach: Panowie, Panie, Dzieci i drużyny. Zapraszamy serdecznie do udziału i do zobaczenia na trasie!

W poprzednim sezonie podium wyglądało następująco:

Kategoria OPEN mężczyźni:

 1. Grzegorz Guzik – 00:42:54
 2. Marcin Węgrzyn – 00:46:33
 3. Piotr Huzior – 00:51:38

 

Kategoria OPEN kobiety:

 1. Krystyna Guzik – 01:01:55
 2. Wiktoria Garbacz – 01:08:07
 3. Anna Sutor – 01:14:06

 

Kategoria Dzieci:

 1. Marcel Kosmala – 01:38:29
 2. Michał Dyduch – 01:43:28
 3. Julian Kasprzycki – 02:13:44

 

Kategoria Pary:

 1. Agata Tańczak-Sięka/Ewa Iwulska-Długopolska – 02:42:51
 2. Mariusz Kaczmarek/Sylwia Skrzypek – 02:48:42
 3. Paweł Molik/Natalia Witkowska-Molik – 03:12:21

FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania!

 1. O co chodzi z tą klasyfikacja?

  Wspólnie z Dawidem wpadliśmy na pomysł „otwartych zawodów”. Tzn. biegać można o dowolnej porze w dowolne dni i dowolna ilość razy. Czas pokonania trasy każdy uczestnik mierzy na własną rękę, ale miejsca startu i mety są oznaczone przez cały czas trwania rywalizacji. Biegamy, trenujemy, motywujemy się, poprawiamy czasy i staramy się poprawiać technikę/czas.

 2. Czy każdy może wziąć udział?

  Oczywiście. Nie trzeba być zawodowcem, posiadać żadnych licencji czy innych zasług. Wystarczy dobry humor, narty biegowe i zapał! Startujemy w 4 kategoriach – mężczyźni, kobiety, dzieci i drużyny.

 3. Co trzeba zrobić żeby znaleźć się na liście uczestników?

  Wystarczy wejść na stronę zapisów: (link do podania) wybrać odpowiednią kategorię dla siebie, uzupełnić wymagane pola i opłacić udział w kwocie 59zł.

 4. Dlaczego to nie jest za darmo czyli „za nic nie płace, wszystkiego wymagam”

  Odpowiedź jest prosta. W opłat startowych opłacamy zakup medali, pucharów i firmę, która tworzy zapisy i wyniki online. Tylko tyle i aż tyle.

 5. Jak mogę odebrać medal?

  Medale za klasyfikacje sezonową wręczamy 11.03.2023 przy Schronisku PTTK na Turbaczu. Będzie to miało miejsce po zawodach Uphill. Jeśli ktoś nie jest w stanie stawić się osobiście będzie mógł odebrać medal do końca marca w Klikuszowej, u nas. Później istnieje możliwość wysłania.

 6. Chce się zapisać jako członek drużyny, ale musze podać wszystkich członków drużyny. O co chodzi?

  Przy zapisach drużynowych kapitan drużyny od razu zapisuje cały skład, podając dane członków. Dokonuje on również wyboru płatności za całość. Po zakończonym procesie cała drużyna pojawi się na liście startowej.

 7. Biegnę w OPEN mężczyźni, ale chłopaki chcą mnie do teamu. Czy muszę opłacać drugi raz?

  Nie. Jeśli jesteś już na liście startowej skontaktuj się z nami. Pomożemy w tej kwestii inaczej system wymusi od kapitana płatność za całą piątkę.

 8. O co chodzi z tą dodatkową wpłatą?

  Środki z wpłat na KS idą w całości na pokrycie kosztów. Jeśli doceniasz całokształt naszej hobbystycznej roboty, możesz dorzucić przysłowiowego piątaka na działalność Klubu Sportowego Turbacz XC. Dodatkowe wpłaty są opcjonalne, anonimowe, nie są obowiązkowe. Czasy są jakie są, dlatego podwójnie docenimy choćby 1zł.

 9. Mogę biec łyżwą?

  Tak. W tym roku biegamy stylem dowolnym. Chcesz cisnąć klasykiem całe 11km? Szacun, śmiało! Musisz wesprzeć się łyżwą na stromym kawałku? No problem!

Zapisz się na

VI Edycję zawodów TURBACZ XC UPHILL

Jedna z najlepszych imprez narciarstwa biegowego w kraju. Świetnie przygotowana trasa, zapierające dech w piersi widoki, atrakcyjne nagrody i wyjątkowa atmosfera! W ciągu 5 lat ponad 1000 śmiałków rzuciło wyzwanie najwyższej górze Gorców w tym kilku olimpijczyków: Justyna Kowalczyk-Tekieli, Maciej Staręga, Kornelia Kubińska i rekordzista trasy Jan Antolec. Zawodnicy mają do pokonania 11km i 500m przewyższenia.

Kontakt : 692 434 805

Klasyfikacja generalna sezonu 2022/2023 z trasy Śladami Olimpijczyków