Trasy biegowe

Polana Szkoleniowa

Opis: Idealna dla początkujących, łagodne nachylenie dzięki któremu początkujący adepci narciarstwa biegowego będą mogli poznać podstawową technikę poruszania się i jazdy na nartach biegowych (delikatne podbiegi, krok z odbicia, nauka zjazdu). Do dyspozycji narciarzy będzie polana o powierzchni 60 arów. Polana zlokalizowana jest w okolicy 100 metrów od wypożyczalni TURBACZ XC (parking przy Zielonym Szlaku) gdzie narciarze będą mogli liczyć na fachową pomoc w wyborze sprzętu, serwisie nart oraz możliwość zajęć z trenerem/ instruktorem narciarstwa klasycznego.
Trudność: łatwa
Długość trasy: Przygotowana pętla ze śladami o łącznej długości ok. 600 metrów.
Cechy szczególne: Sztuczne naśnieżanie

Trasa Doliną Lepietnicy

Opis: Idealna do wypraw średnio zaawansowanych narciarzy. Preferowana i wykorzystywana przez instruktorów w trakcie szkolenia. Parametry (łagodne podejścia i zjazdy, odcinki płaskie trasy) pozwalają na przygotowanie techniczne i wytrzymałościowe narciarzy do pokonywania bardziej zaawansowanych tras.
Trudność: łatwa
Długość trasy: 8 km pętla
Cechy szczególne: Trasa prowadzi przez malowniczą Doliną Lepietnicy gdzie po drodze narciarze spotkają dwa przejścia nad potokiem. W połowie trasy (4 km) wiata na Podsolnisku gdzie będzie możliwość zregenerowanie sił przed drogą powrotną. Trasa idealna dla początkujących narciarzy, którzy czują się już troszkę pewniej na nartach, trasa z delikatnymi zjazdami i podbiegami. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny a cisza i bliskość natury pozwala się odprężyć i naładować się pozytywną energią.
WYKRES [link]
MAPA [link]

Trasa Stusy

Opis: Preferowana do stylu łyżwowego.
Trudność: średniozaawansowana
Długość trasy: 11,5 km pętla
Cechy szczególne: Wspaniała pętla dla narciarzy, którzy poznali już narciarstwo trochę lepiej-preferowana do stylu dowolnego tzw. łyżwy. Trasa biegnie od początku trasy Śladami Olimpijczyków po około 3 km odbija mocno w lewo na Stusy gdzie łączy się z trasą główną i łagodnym zjazdem wraca do początku trasy Śladami Olimpijczyków. Przygotowana do stylu dowolnego.
WYKRES [link]
MAPA [link]

Trasa Doliną Obidowca

Opis: Malownicza trasa biegnąca początkowo przepiękną, mocno skrytą w zboczach gór Doliną Obidowca zwaną również Doliną Gorzec po około 3 km wspina się szeroką drogą Lasów Państwowych w kierunku Turbacza. Po około 4,5 km na trasie pojawia się bardzo stromy 300 m odcinek, następnie po około 3 km łączy się z trasą Śladami Olimpijczyków i wraca zamykając pętle w Obidowej przy wypożyczalni.
Trudność: średniozaawansowana/zaawansowana
Długość trasy: 13 km pętla
Cechy szczególne: Trasa, która mogą wybrać się narciarze lubiący styl klasyczny. Trasa wymaga już pewniejszych umiejętności technicznych, gdzie znajdują się mocniejsze podejścia. Wybór tej trasy daje możliwość powrotu z Polany Kałużnej trasą „Śladami Olimpijczyków” bądź wybranie dalszej przygody i wybranie wariantu z możliwością zdobycia Turbacza.
WYKRES [LINK]
MAPA [link]

Trasa Śladami Olimpijczyków

Opis: Trasa Śladami Olimpijczyków jest perełką wśród wszystkich wariantów. Jest to trasa organizowanego przez nas biegu narciarskiego „Uphill Obidowa Turbacz”, gdzie amatorzy oraz zawodowcy mają możliwość ścigania się na 11 kilometrowym dystansie rozciągniętym pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa a usytuowanym na wysokości 1310 m n.p.m. szczytem Turbacza. Po starcie w Obidowej, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz. Szlak zawodów poprowadzony jest przez malownicze doliny, krajobraz których tworzą lasy, potok Lepietnica i panorama wzniesień otaczających szczyt. Zalicza się do unikatowych w skali europejskiej a wytyczne i oznakowanie niniejszej trasy narciarskiej poparła Justyna Kowalczyk i Ivan Batory – olimpijczycy z Polski i Słowacji.
Obiecujemy niezapomniane przeżycia zarówno dla duszy jak i ciała. Jest to trasa, którą powinien zaliczyć każdy pasjonat narciarstwa biegowego.
Trudność: średniozaawansowana/zaawansowana
Długość trasy: 22 km pętla
Cechy szczególne: Na trasie zlokalizowane są 2 wiaty przeznaczone do odpoczynku oraz zapierające dech w piersiach widoki.
WYKRES [link]
MAPA [link]