Instruktorzy – Szkolenia

Szkolenia biegówkowe

Szkoła narciarstwa biegowego TURBACZ XC w Obidowej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do stawiania pierwszych kroków na biegówkach pod okiem profesjonalnych instruktorów biegów narciarskich. Organizujemy także specjalne szkolenia dla grup biegowych oraz firm zainteresowanych wyjazdem integracyjnym połączonym z aktywnością narciarską.

Oprócz szkolenia narciarskiego, edukujemy także jak prawidłowo serwisować i dobierać narty. Przede wszystkim zależy nam na zarażeniu Was pasją do biegów.

TURBACZ XC – wyśmienita atmosfera, przepiękne trasy, bliskość z naturą oraz doskonałe warunki śniegowe nawet do maja!

Kontakt telefoniczny: Patryk Chudoba 697 960 676

Drugi numer kontaktowy: Dawid Szeliga 692 434 805

Grupy: biuro@tatraholding.pl

 

Dawid Szeliga

Trener, instruktor narciarstwa biegowego, zjazdowego i nordic walkingu. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, jest absolwentem  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Największy sukces Dawida to wicemistrzostwo Polski w narciarstwie biegowym – sprint indywidualny. Obecnie pracuje na stanowisku wicedyrektora d.s. sportu oraz jako nauczyciel i trener w SMS-Zakopane. Jest inicjatorem i koordynatorem projektu ,, Śladami Olimpijczyków”, dzięki któremu min. powstała trasa z Obidowej na Turbacz. Kocha biegi narciarskie, pragnie, aby ta aktywność sportowa była powszechna i dostępna dla jak największej liczby ludzi w naszym kraju. Jednym z narzędzi realizacji tego pragnienia jest projekt Centrum Narciarstwa biegowego Gorce Klikuszowa. Dawid najlepiej czuje się w prowadzeniu szkoleń grup zorganizowanych oraz zajęć z dziećmi, w czym ma bardzo duże doświadczenie. Zakres jego ćwiczeń jest szeroki, a pomysłowość w różnorodnym przekazywaniu wiedzy na temat nart biegowych nie zna granic! Z nim z łatwością zdobędziecie szczyt Turbacza, tak jak z wszystkimi naszymi instruktorami!

Patryk Chudoba

Instruktor, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, były reprezentant kadry młodzieżowej w biegach narciarskich , wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Za największy sukces w swojej karierze uważa 37. Bieg Piastów, 50 km pokonał jako 12 zawodnik, ale jednak to nie miejsce się liczy tylko satysfakcja z pokonania tak ciężkiego dystansu stylem klasycznym. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 5 lat. Biegi narciarskie w rodzinie naszego instruktora są naturalną formą ruchową w okresie zimowym. Praktycznie wszyscy z bardzo licznej rodziny mieli styczność z biegówkami, amatorsko jak i zawodowo. Obecnie jest instruktorem w szkole narciarstwa biegowego Turbacz XC. Posiada obszerną wiedzę metodyczną na temat techniki klasycznej i łyżwowej. Najbardziej odpowiada mu praca z dziećmi, ponieważ ma bardzo dobre podejście i szybko nawiązuje kontakt z najmłodszymi. Piąty sezon pracuje jako instruktor biegówek, zatem jego doświadczenie pozwoli na zwiększenie umiejętności poprzez sprawdzone ćwiczenia i specjalistyczny trening. Marzeniem Patryka jest stworzenie teamu amatorskiego w narciarstwie klasycznym pod nazwą “Turbacz XC”.

Dominika Ustupska

Instruktor, trener drugiej klasy narciarstwa klasycznego. Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, ukończyła studia na uczelni Wychowania Fizycznego w Krakowie im. Bronisława Czecha. Największy sukces Dominiki to złoto Mistrzostw Polski w team sprintach. Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz jako trener UKS “Trójka”, KS “Obidowiec Obidowa”. Narciarstwo biegowe to jej życiowa pasja, narty biegowe dają jej bardzo dużo pozytywnej energii, którą chce się dzielić z innymi. Bardzo duże doświadczenie Dominiki pozwoli na stawianie pierwszych kroków w bardzo dobrze przedstawionych ćwiczeniach technicznych. Także może poprawić technikę już bardziej doświadczonym amatorom nart biegowych!