Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej za 11 milionów złotych

13-12-2018

Urząd Gminy w Nowym Targu rozstrzygnął przetarg na budowę Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Inwestycję za ponad 11 milionów złotych zrealizuje firma TPB ŁUKASZCZYK Sp. j. z Zaskala.

W Klikuszowej powstanie nowoczesny ośrodek o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym. Jego budowa ma zakończyć się w 2020 roku.

Inwestycja obejmuje budowę budynku zaplecza, stadionu biegowego wraz z trybunami, tras nartorolkowych, tras biegowych, ujęcia wody zasilającego instalację naśnieżania wraz z instalacją naśnieżania, budowę estakady nad drogą gminną i sieci oświetlenia. Przy centrum uruchomiona zostanie również stacja meteorologiczna. Obiekt ma służyć zimą i latem – zimą narciarzom, latem nartorolkowcom.

Gmina Nowy Targ już w lutym otrzymała na budowę centrum narciarstwa dotacje – z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie – o łącznej wartości 6 mln zł.

Centrum, gdy powstanie, uczyni Klikuszową oraz Obidową, już dziś popularną wśród narciarzy biegowych, mekką miłośników tego sportu.

źródło: https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/60804/Centrum_Narciarstwa_Biegowego_w_Klikuszowej_za_11_milionow_zlotych.html