Bitwa o Turbacz

11.03.2023

Biegacze!

Jesteśmy na ostatniej prostej przed VII edycją biegu narciarskiego techniką klasyczną Uphill Obidowa-Turbacz! Już w tę sobotę, 11 marca spotykamy się w Obidowej. Na wstępie życzymy wszystkim udanego startu, obfitującego w medale najwyższego kruszca, rekordy życiowe przede wszystkim pełnego pozytywnej energii i dobrej zabawy! Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące nadchodzącego wydarzenia.

Informacje ogólne:

• Możliwość opłacenia poprzez formularz internetowy za pakiet startowy zostanie wyłączona w piątek 10 marca 2023 r. o godzinie 15:00. Opłaty oraz nowe zgłoszenia będą możliwe tylko w biurze zawodów (Klikuszowa 202k w piątek od 16 do 20.00) i w dzień zawodów w wypożyczalni u Adama na starcie do biegu od 7.00 do 9.30
• W miarę możliwości zalecamy odbiór pakietów w piątek.

Wyżywienie – posiłek regeneracyjny w Schronisku PTTK Turbacz będzie wydawany na podstawie numeru startowego.

Biuro zawodów – lokalizacja: Klikuszowa 202k k. Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa i w dzień zawodów w wypożyczalni u Adama w Obidowej

Piątek 10 marca 2023: godziny 16:00 – 20:00
Sobota 11 marca 2023 (dzień zawodów): godziny 07:00-09:30.

DEPOZYT
Ponieważ meta zawodów zlokalizowana jest w innym miejscu niż start, wszystkie worki depozytowe zostaną przetransportowane ratrakami i skuterami na szczyt, gdzie będzie można je odebrać po zakończeniu biegu. Odjazd ratraka 09:15.
W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma worek na depozyt, który należy złożyć w punkcie przy Wypożyczalni TUBRACZ XC „U Adama”.

Informacje „sportowe”
• .Start godzina 10.00
• Obowiązują narty do stylu klasycznego
• Start interwałowy – interwał zostanie ustalony przez dyr. Sportowego zawodów po analizie ilości uczestników.


ZAWODY

Już 11 marca odbędzie się VII Edycja zawodów w narciarstwie biegowym na przepięknej i niepowtarzalnej trasie „Śladami Olimpijczyków” z Obidowej na Turbacz. Stu śmiałków stanie ramię w ramię na linii startu i ruszy do boju o najwyższy szczyt Gorców. Na mecie przekonamy się, kto najszybciej pokona dystans 11k, wygra bitwę o Turbacz i otrzyma z rąk organizatorów świetne nagrody przygotowane przez Gminę Nowy Targ oraz firmę One Way z Krakowa. Bez obaw. Nie tylko zwycięzcy wrócą z workiem nagród bo te, będą się sypały jak śnieg końcem stycznia. 

Łączna pula nagród to ponad 10.000zł! Jest o co walczyć, jest z kim się ścigać i jest okazja, żeby się spotkać! O dobrą atmosferę zadba para konferansjerów, którzy w tamtym roku wprowadzili sporo uśmiechu, luzu i muzyki! Szykuje się taka impreza, że Dawid zamienia megafon na kije i również staje do bitwy! 

A więc drogi towarzyszu narciarskiej pasji, czy sam fakt prześcignięcia naszego dyrektora nie jest wystarczającym argumentem, dlaczego warto kliknąć „biorę udział”? No właśnie! Do zobaczenia w Obidowej!

Biuro zawodów oczywiście będzie u dyrektora w Klikuszowej, a w dzień zawodów u Pana Adama w wypożyczalni. Smarujcie narty i mówimy sobie cześć 11.03.2023!